cheapies آلمان مسابقه هانوفر تیراندازی

cheapies: آلمان مسابقه هانوفر تیراندازی سفر به هانوفر اعزام تیرانداز مهدیشهری رقابت های قهرمانی نوجوانان

گت بلاگز وب‌گردی هشدار نسبت به بروز آرتروز زودرس در مفاصل

دبیر انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، باقی ماندن در یک اوضاع کاری یکنواخت مثل نشستن و ایستادن را، باعث تخریب مفاصل و «آرتروز زودرس» مفاصل دانست.

هشدار نسبت به بروز آرتروز زودرس در مفاصل

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ دکتر جواد صراف زاده در خصوص تعریف ناهنجاری های ستون مهره ای گفت: ناهنجاری به معنای عوض کردن شکل از حالت ایده ال یا طبیعی می تواند تعریف شود. ستون مهره ای به عنوان یک ساختار مهم در بدن، شکل مهم بدن را حفظ می کند و هرگونه تغییری که آن را از حالت ایده آل خارج کند ناهنجاری ستون مهره ای تلقی می شود.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران در پاسخ به این سئوال که این ناهنجاری چگونه و آیا به وجود می آید، اظهار داشت: بعضی مواقع یکسری امراض هستند که در اختیار فرد نیست مثل بیماری های عفونی، التهابی و یا سل، ولی بسیاری از این پرسشها که نه در کشور ما بلکه در تمام دنیا با آن مواجه هستند بحث اوضاع کاری و شغلی هست. عوض کردن الگوی امراض از بیماری های عفونی و واگیردار به سمت امراض یا بهتر بگویم ضایعات سیستم اسکلتی عضلانی یا همان سیستم حرکتی که در واقع درگیری و آسیب عضلات و مفاصل و استخوان ها هست، بسیار جدی باید تلقی شود. به خصوص در کودکان و سنین نوجوانی که بحث استفاده از تکنولوژی های تازه مثل گوشی یا تبلت و استفاده نادرست و غلط از آنها به تدریج می تواند افراد را در بزرگسالی دچار آسیب کند و اگر به این کودکان و افراد آموزش خوبی داده شود می تواند از تبعات بعدی جلوگیری کند.

دبیر انجمن علمی فیزیوتراپی کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: عادت های غلط می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و از آنجا که تکنولوژی در زندگی همه جا باز کرده و یک نوجوان اصلا نمی تواند قبول کند که از رایانه استفاده نکند و یا یک تبلت نداشته باشد ولی آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد استفاده مناسب از آنها است.

هشدار نسبت به بروز آرتروز زودرس در مفاصل

وی گفت: ما در فعالیت هایمان چه در دوران کودکی، میانسالی و بزرگسالی، یک قانون طلایی داریم که هیچ وقت نباید در یک اوضاع طولانی قرار بگیریم حتی اگر در اوضاع صحیح باشیم . باقی ماندن در یک اوضاع کاری طولانی مثل نشستن و ایستادن، باعث تخریب مفاصل و آسیب به آنها و در نهایت «آرتروز زودرس» مفاصل می شود.

صراف زاده، کم کردن وزن، عدم قرار گرفتن در یک اوضاع ثابت در وقت طولانی، حفظ گودی های کمری، پشتی و گردنی در حالت طبیعی و راحت در هنگام نشستن و حفظ زاویه ۱۰۰ تا ۱۲۰ درجه ستون مهره ای نسبت به استخوان ران روی صندلی را از جمله مهمترین راهکارهای پیشگیرانه از مبتلا شدن به دردهای ستون مهره ای کمری و یا آرتروز زودرس ستون مهره ای در هنگام فعالیت های نشستنی برشمرد و تاکید کرد: یکی از عالی ترین راه های پیشگیری از آرتروز زودرس یا و درمان های آرتروز، تقویت عضلات مجاور مفاصل اسیب دیده هست. به این منظور گرفتن مشاوره از یک فیزیوتراپیست با نظر پیشگیری و یا انجام تمرینات درمانی زیر نظر فیزیوتراپیست می تواند بسیار سودمند و در بسیاری از موارد مهم باشد.

منبع:مهر

دبیر انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، باقی ماندن در یک اوضاع کاری یکنواخت مثل نشستن و ایستادن را، باعث تخریب مفاصل و «آرتروز زودرس» مفاصل دانست.

انتهای پیام/

هشدار نسبت به آرتروز زودرس در مفاصل

واژه های کلیدی: آرتروز | آرتروز | استفاده | آرتروز | مفاصل | انجمن فیزیوتراپی | دکتر جواد صراف زاده |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog