cheapies آلمان مسابقه هانوفر تیراندازی

cheapies: آلمان مسابقه هانوفر تیراندازی سفر به هانوفر اعزام تیرانداز مهدیشهری رقابت های قهرمانی نوجوانان

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ظریف خواب ترامپ را آشفته کرد

سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به نیویورک و حضور چشمگیر وی در رسانه های آمریکا، خواب ترامپ جهت برجام را آشفته کرد. 

ظریف خواب ترامپ را آشفته کرد

ظریف خواب ترامپ را آشفته کرد

عبارات مهم : ایران

سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به نیویورک و حضور چشمگیر وی در رسانه های آمریکا، خواب ترامپ جهت برجام را آشفته کرد.

به گزارش ایرنا، رسانه های آمریکایی مدت ها صدای یک طرفه ترامپ و اطرافیانش را پمپاژ می کردند. صدایی که می گفت توافق بین المللی هسته ای کشور عزیزمان ایران بد است و باید اصلاح شود.

آن ها همچنین با یکه تازی علیه سوریه به بهانه واهی حملات شیمیایی، فضایی را علیه مبارزان مهم تروریست درمنطقه ایجاد کرده بودند و به زعم خود توانسته بودند تا مساله اشغالگری رژیم صهیونیستی را به حاشیه رانده و کشور عزیزمان ایران را محور مسایل بین المللی خود قرار دهند.

ظریف خواب ترامپ را آشفته کرد

با نزدیک شدن به مهلت 12 ماه مه که مدیر جمهوری آمریکا جهت ماندن یا خروج از برجام مطرح کرده هست، سفر امانوئل مکرون مدیر جمهوری فرانسه و همچنین آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نقل محافل رسانه ای بود و این خبر شنیده می شد که آنها جهت راضی کردن ترامپ در ماندن بر توافق هسته ای به واشنگتن می آیند.

اینجا بود که محمد جواد ظریف وارد میدان دیپلماسی عمومی شد و در خبر های متعدد و آشکار اظهار کرد که اروپا باید کشور عزیزمان ایران را جهت ماندن در برجام راضی کند و این بخش، مهم تر از راضی کردن ترامپ جهت ماندن در برجام است.

سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به نیویورک و حضور چشمگیر وی در رسانه های آمریکا، خواب ترامپ جهت برجام را آشفته کرد. 

او همچنین گفت که آنها باید ترامپ را تحت فشار یا تشویق قرار دهند که به تعهدات خود در برجام به صورت کامل عمل کند.

وزیر امور خارجه نخستین خبر را عصر پنج شنبه و در ابتدای ورود به نیویورک از طریق رسانه های ایرانی به طرف برابر انتقال یافته کرد آنجا که گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام، کشور عزیزمان ایران گزینش های گسترده ای در برجام و بیرون برجام جهت اقدام دارد که حتما همراه با تصویر العمل جامعه بین المللی به حرکت دونالد ترامپ، جهت آمریکایی ها بسیار تلخ خواهد بود.

ظریف فردای آن روز در مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا اظهار کرد: ما چندین گزینه آماده در اختیار داریم که یکی از آنها از سرگرفتن فعالیت های هسته ای با سرعتی بسیار زیاد خواهد بود.

ظریف خواب ترامپ را آشفته کرد

وی در پاسخ به این پرسش که حتی با وجود مخالفت بقیه جهان، برنامه هسته ای خود را از سر خواهید گرفت؟ اظهار کرد: بدیهی است که بقیه دنیا نمی توانند از ما بخواهند به طور یکجانبه و یک طرفه به اجرای یک معامله فسخ شده است ادامه دهیم.

مذاکره کننده ارشد کشور عزیزمان ایران در توافق هسته ای، تصریح ترامپ مبنی بر تلاش جهت انصراف شرکای اقتصادی از کار با کشور عزیزمان ایران را نقض آشکار توافق هسته ای دانست و گفت: توافق یکجانبه جهت کشور عزیزمان ایران پذیرفتنی نیست.

سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به نیویورک و حضور چشمگیر وی در رسانه های آمریکا، خواب ترامپ جهت برجام را آشفته کرد. 

ظریف تصریح کرد: من فکر می کنم جامعه بین المللی متوجه شده است است که ایالات متحده تحت این مدیریت در مسیر انجام تعهدات خود نیست. بنابراین نتیجه می دهد که ایالات متحده آمریکا زیاد اعتماد شدنی نیست.

این بیانات همچون رعدی بر فضای رسانه ای آمریکا پیچید و موج درخواست ها جهت مصاحبه با وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران سرازیر شد.

ظریف خواب ترامپ را آشفته کرد

ظریف در مصاحبه دیگر خود با شبکه المانیتور اظهار کرد: دولت ترامپ اساسا با سیاست های خود در یک سال و نیم گذشته جلوی اثربخشی برجام را گرفته است و پایتخت کشور عزیزمان ایران هر اقدامی بکند از دید برجام توجیه شده است خواهد بود.

وی ادامه داد: صرف حضور آمریکا در برجام کافی نیست و مورد نیاز است که آمریکا به عنوان یک عضو برجام با حسن نیت حضوری فعال داشته باشد.

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران بار دیگر در جمع خبرنگاران ایرانی حاضر شد و ارائه شکایت به کمیسیون یکسان برجام را یکی از گزینه های احتمالی کشور عزیزمان ایران بعد از اعلام تصمیم ترامپ دانست و گفت: این بار نقض صریح و جدی برجام بر اساس ماده 36 این توافق مورد استناد قرار می گیرد.

ظریف همچنین بااهمیت ترین خبر گفت وگوی خود با رسانه های متفاوت را این گونه توضیح داد: مشخص است که جمهوری اسلامی با جدیت برجام را اجرا کرده است ولی جهت ادامه این توافق نه تنها آمریکایی ها باید در برجام بمانند بلکه باید وظایف خود را با جدیت و حسن نیت انجام دهند.

وی با نشریه آمریکایی نیویورکر هم مصاحبه داشت و در آن با رد اعمال شرط و تفسیر تازه بر برجام، مذاکره کشورهای اروپایی با آمریکا جهت پایبندی واشنگتن به برجام را تنها سناریوی مورد تائید کشور عزیزمان ایران دانست.

به گفته ظریف، در صورت خروج ترامپ از توافق، سه گزینه در اختیار پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. گزینه نخست آن است که کشور عزیزمان ایران از توافق خارج شده، پایبندی به آن را خاتمه داده و غنی سازی اورانیوم را از سر گرفته و حتی زیاد کردن دهد.

وی ادامه داد: آمریکا هرگز نباید واهمه ای از ساخت بمب اتمی به وسیله کشور عزیزمان ایران داشته باشد. با این وجود به شدت غنی سازی هسته ای را دنبال خواهیم کرد.

در گزینه دوم، کشور عزیزمان ایران می تواند از ظرفیت های برجام جهت حل و فصل مناقشات استفاده کند. ظریف گفت که تاکنون 11 شکایت از تخلفات آمریکا را به فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مدیر کمیسیون یکسان تحویل داده است.

طبق این روند 45 روز وقت جهت دستیابی به راه حل وجود دارد. ظریف در این مورد گفت: نشانه این روند پایبند کردن آمریکا به توافق است.

سومین و شدیدترین گزینه کشور عزیزمان ایران هم خروج از پیمان عدم اشاعه هسته ای (ان.پی.تی) است.

وزیر امور خارجه در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس هم خاطرنشان کرد: بازگرداندن تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران به معنای خروج از برجام است.

البته وزیر امور خارجه این بیانات را فقط در رسانه ها مطرح نکرد و در دیدارهای مختلفی که با نخبگان سیاسی خارج از دولت آمریکا و همچنین همتایان خارجی خود داشت هم به آنها گوشزد کرد که باید آمریکا را وادار به ماندن در برجام و اجرای کامل تعهدات خود کنند.

این فعالیت 6 روزه ظریف که به خوبی مواضع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را تبیین و به طرف برابر هم هشدارهای مورد نیاز را داد باعث شد تا ترامپ در دیدار با مکرون بگوید هنوز هیچ کسی نمی داند در 12 ماه مه چه تصمیمی خواهم گرفت!

مکرون هم اگرچه سخنانی چند پهلو که نشان از استمرار اختلاف نظر با همتای آمریکایی خود در عنوان برجام داشت، مطرح کرد ولی یادآور شد که دولت پیشین آمریکا این توافق را امضا کرده است و نمی توان با از بین بردن برجام، یک خلاء ایجاد کرد.

در حالی که ترامپ و مکرون سرگرم گفت و گو راجع به برجام بودند که پیش از این جمهوری اسلامی ایران، روسیه و چین مخالفت خود را با هرگونه اصلاح یا عوض کردن برجام اعلام کرده اند، ظریف در شرکت ملل متحد با آنتونیو گوترش دبیرکل این شرکت دیدار کرد.

گوترش در این دیدار از برجام حمایت کرد و از همه طرف ها خواست تا به تمام تعهدات خود تحت این توافق بین المللی عمل کنند.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | رسانه ای | رسانه ها | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | وزیر امور خارجه | وزیر خارجه کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog